středa 16. května 2012

Co je rovnoprávnost?

Co si přestavíte pod slovem rovnoprávnost? Jak si konkrétně přestavujete rovnoprávnost pohlaví? Třeba tak, že já ženě jednu lísknout nemůžu, kdežto ona mě jo? Nebo tak, že nemůžu sexuálně obtěžovat ženu, kdežto opačně to vlastně ani nejde? Nebo tak, že každej milující chlap musí svojí starou trochu srovnat? Nebo tak, že ženy nepatří za volant, do vedoucí pozice, do armády, do volební místnosti, ale do kuchyně?
Evorpská unie má na rovnoprávnost pohlaví také svůj názor. Přiznám se, že bych takovou věc vůbec nikdy nečetl a vlastně jsem jí nečetl. Ale dostal se mi do emailu velmi zajímavý článek od finančních poradců Broker Consulting: Rovnoprávnost se ženám prodraží. Je krátký, opravdu stojí za přečtení. A dost mě překvapuje, že o daném tématu ještě nepsala žádná "objektivní" média. Alespoň jsem nic nenašel.
Evropská unie tvrdí, že mezi mužimi a ženyma nesmí být žádný rozdíl! Rozkaz zněl jasně: Za žádnou cenu nesmí být rozdíl. Protože přece pohlaví jsou stejná. A proto musí být ceny pojištění stejné. Statistiky pojišťoven hovoří jasně: Rizikovost pojištění dvou pohlaví není stejná. Ale to nevadí, vrchnost tomu přeci rozumí líp (jako ostatně všemu) a rozhodla, že když ceny všeho budou stejné, tak i ceny pojištění budou stejné.
Myslíte si také, že ženy jsou stejné jako muži? Pomiňme teď těch několik málo případů, kdy to pravda je. Většinou to pravda není. Z vlastního pozorování můžu říct, že počet žen, které se mi líbí, které mě vzruší, které jsou mi milé, není stejný jako počet mužů. Výkony, které ženy dovedou podat v určitých oblastech také nejsou stejné jako výkony mužů. Rozdílů mezi mužimi a ženyma bych určitě našel víc než pět.
Už vás rozčiluje, jak pořád podtrhávám slovo stejné? Doufám, že ano. Dochází tady totiž k záměně dvou termínů. Rovnoprávné není totéž, co stejné. Milé dámy, mám vás rád a přeji vám úspěchy, kterých jste v oblasti rovnoprávnosti dosáhly a kterých ještě dosáhnete. Ale občas si pletete slova rovnoprávné a stejné a tady vidíte výsledky.

úterý 15. května 2012

Ohrožování mravní výchovy

IDnes přináší jeden článek pro zasmání: V centru Prahy se nabízejí prostitutky ve výloze, zákon je na ně krátký.
V centru Prahy, jaká hrůza, dokonce nedaleko Václavského náměstí se vyskytl nevěstinec. Přemýšlím, jak je to zvláštní, že se nevyskytl třeba v Kolovratech nebo na Přední Kopanině. Ale tohle není ledajaký nevěstinec, protože tenhle ukazuje prostitutky ve výlohách na ulici! Proti bordelu bojuje radní Jana Černochová. Je to zvláštní, protože paní Černochová vypadá podle fotek jako člověk s normálním sexuálním životem.
Paní Černochová nechá zpracovat analýzu, co by tak ten bordel mohl dělat protizákonného, aby ho mohla nechat zavřít. Idnes píše:
"Také zjistí, zda se například nejedná o nějaký trestný čin, takhle narychlo mě napadá například ohrožování mravní výchovy," uvedla Černochová. Nedaleko nevěstince je totiž mateřská škola.
Takováhle argumentace je ohromná legrace. Troufal bych si odhadnout, že mateřská škola a hampejz mají otevírací doby, které se míjí. Navíc dítě, které se odváží do Smeček v pracovní době hampejzů, už snad žádnou mravní újmu utrpět nemůže. A proč je to zrovna tenhle bordel, který ohrožuje mravní výchovu mých dětí a ne ten vedle? Tak nějak mi z toho smrdí, že paní Černochová má jiný než mravní zájem na zavření hampejzu.
Prostituce byla, je a bude. Lidé tráví čas hledáním, jak zničit bordely, aby neohrozily mravní výchovu našich dětí. Co radši ten čas strávit výchovou našich dětí, aby pochopily, že život je, jaký je. Až jednoho dne projdou kolem bordelu, který se nám nepodařilo ututlat, aby z toho tu mravní újmu neměly...

pondělí 7. května 2012

Imitace trubko efektu

 Čas od času vídám nádherná pořádně vylídltuněná auta. Vídáte je taky. Lídltuning spočívá v tom, že lídltuner zajedete se svojí hustokárou do lídlu, nakoupí všechno, co se leskne, a nalepí to na správná místa na auto. Správná místa jsou rámeček RZky (už pár let to není SPZka:-), okraje světel, kliky na dveřích a pak podle gusta a hustoty každého lídltunera ještě kdekoliv jinde. Nakonec je potřeba zakoupit nějaké mástr poklice v ceně zhruba 49,- za kus. Když takové auto vidím, hned mám lepší den, protože se rád zasměju cizí nemožnosti.
Tahle věcička je ovšem super: imitace turbo efektu. Nemáte v autě turbo? Mrzí vás, že zní normálně a neprodukuje otravné hvízdání? Nevadí, nainstalujte si do laufu píšťalku a budete zírat. A všichni sousedi taky, až přijedete s pořád stejným autem s krutějším zvukem, určitě si řeknou, že instalace turba mu jenom prospěla.
Řekl bych, že za čtyři stovky je to skvělá koupě pro každého lídltunera. Je pravda, že to zřejmě nemají v lídlu, ale ta námaha internetového prodeje by se tady mohla vyplatit. Dokážete si představit takové nadupané 1.2 HTP (profláknuté, pravda, ale já si nemoh pomoct) a jeho monstrózní řev ještě doladěný hvízdáním turba? Mmmm. A co teprv starší MPIčka? Ale abych nekopal do vlastních řad, určitě by se turbo efekt vyjímal na jakékoliv popelnici, které jsou většinou obětí lídltuningu.
Nechápu, proč tohle někdo dělá - proč si ověsí auto nevkusnými rádoby ozdobami a doladí to mňam poklicemi a píšťalkou do laufu. Koho se tím vlastně snaží oslnit? Auto může pro někoho plnit účet čistě přepravní, tady píšťalka nic nepřinese. Pro někoho jiného plní třeba auto i funkci reprezentační, zkrátka mám auto nejen pro přepravu, ale taky pro radost. Jenže imitovaným turbo efektem přeci nikoho neoslním. Buďto si lidi vůbec nevšimnou, že tam takový nesmysl mám, a nebo si toho všimnou, ale to bude ještě horší, protože se tomu musí vysmát.
Kdo má auta rád, přece ví, jak vypadají a jak zní. A pokud má někdo na autě nesmysly, jenom něco imituje, tedy česky předstírá. Proč si rovnou na haubnu neplácnout zaměřovač a nezačít říkat, že mám mercedes? Je to škoda hrát si na něco, co nejsme. Přece se můžeme mít rádi takoví, jací jsme. Můžeme svoje auto mít rádi i bez turba. Co na tom, že je turbo moderní. Já v autě turbo nemám a právě proto ho mám rád. Obávám se, že imitace turboefektu na autě přináší spíš trubkoefekt na majitele.